Blog, Genel, İngilizce, Kitap, Yabancı Dil

İlkokul Öğrencileri İçin Alıştırmalı İngilizce Hikâye Kitapları

İlkokul Öğrencileri İçin Alıştırmalı İngilizce Hikâye Kitapları

İngilizce hikâye kitapları, İngilizce öğrenen ilkokul öğrencileri için büyük önem taşır. Özellikle öğrenme aşamasında bol bol alıştırma yapmak ve hikâyeleri etkinliklerle desteklemek öğrenmenin kalıcı olmasını sağlar.

Başarılı yayınevleri tarafından seviyelere göre özel olarak hazırlanan İngilizce hikâye kitapları, öğrencilerin dersleri pekiştirme ihtiyaçlarına cevap verir. Bu kitapların seviyelere özel olması, öğrencilerin ders kitaplarında verilen dil bilgisi ve kelime bilgisi konularına paralel alıştırmalar yapmalarını sağlar.

İşte profesyonel yayınevleri tarafından hazırlanan İngilizce hikâye kitapları arasından seçtiğimiz örnekler:

Aladdin and the Magic Lamp – Stage 1

İlkokul Öğrencileri İçin Alıştırmalı İngilizce Hikâye KitaplarıELI Publishing tarafından hazırlanan İngilizce hikâye kitapları arasında olan Aladdin and the magic Lamp, başlangıç seviyesindeki ilkokul öğrencileri için önerilen kitaplardan biri. Bu kitapta fakir bir çocuk olan Aladdin’in sihirli bir lamba bularak değişen hayatı anlatılır. Arkadaşlığı, iyiyi ve kötüyü, ısrarı konu alan bu kitapta öğrencilerin hikâyeyi okuyarak çözebilecekleri oyunlar, dil bilgisi ve kelime etkinlikleri bulunur. Üstelik hikâye kitabının yanında öğrencilerin kitapta yer alan metinleri ve alıştırmaları dinleyebilecekleri bir ses CD’si de yer alır.

Aesop’s Fables – Level 4

Aesop’s Fables hikâye kitabı, yine ilkokul öğrencileri için hazırlanmış Cideb-BlackCat Yayınevi’ne ait olan alıştırmalı İngilizce hikâye kitapları arasında yer alır. Fairy Tale & Fantasy türünde olan ve üç ayrı Ezop Masalı içeren kitapta, öğrenciler masallardan dersler çıkarabilir. Graded Readers kategorisinde yer alan ve Earlyreads serisine ait olan bu kitap, serinin diğer kitaplarında olduğu gibi oyunlar ve eğlenceli etkinler içerir.

Bugaboo The Wicked Witch – Level 3

Aesop’s Fables hikâye kitabıyla aynı kategori ve seriye ait olan Bugaboo The Wicked Witch, gerçekten zararsız olan bir cadının öyküsünü anlatır. Daha sonra başınaİlkokul Öğrencileri İçin Alıştırmalı İngilizce Hikâye Kitapları bir darbe alarak son derece tehlikeli bir cadıya dönüşen Bugaboo, sihirli güçlerini kullanmaya başlar. Bu kitap da diğerleri gibi öğrencilerin İngilizce derslerini eğlenceli alıştırmalarla pekiştirmelerini amaçlar.

I Can’t Sleep – Level A

Helbling English Yayınevi tarafından A seviyesine özel olarak hazırlanan I Can’t Sleep hikâye kitabı, akşam uyumaya hazırlanan Josh ve Julia’nın öyküsünü anlatır. Julia uykuya dalamaz ve çok yorgun olan Josh, Julia’nın uykuya dalması için bir numara yapar. Alıştırmalı İngilizce hikâye kitapları arasında favorilerden biri olan bu kitap, öğrencilerde şekil keşfetme, sıralama, kişiselleştirme, kategorize etme ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirir. Ayrıca öğrencilerin yatak odası, mobilya, oyuncaklar, sayılar konusundaki kelime bilgilerini desteklerken, can/can’t dilbilgisi konularını pekiştirmelerini sağlar.

Let’s Play  – Level B

İlkokul Öğrencileri İçin Alıştırmalı İngilizce Hikâye KitaplarıYine Helbling English Yayınevi’ne ait olan ve alıştırmalı İngilizce hikâye kitapları listesinde yer alan Let’s Play hikâye kitabı, öğrencilerin çok sevdiği The Thinking Train serisi kitaplarından biri. James’in oyuncaklarıyla oynamaktan sıkılması ile ilgili olan bu hikâye, öğrencilerin pek çok düşünme ve dil bilgisi becerileri edinmelerini sağlar. Düşünme kazanımları arasında seçme, farkına varma, eşleştirme ve sorun çözme becerileri yer alırken, dil bilgisi kazanımları arasında yaş ve sayılar, it’s too, like/don’t like/do you like, spor ve oyunlar, this/that konuları yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir